Belangrijke UPDATE coronaprotocol vv Gemert

6 oktober 2020

Enige weken geleden werd het coronaprotocol vv Gemert bekend, gebaseerd op de richtlijnen van het RIVM en de Nederlandse overheid. Dit protocol is voortdurend in ontwikkeling en nu tussentijds aangevuld en geactualiseerd om het voor iedereen binnen vv Gemert zo duidelijk mogelijk te maken.

Oproep aan alle actieve leden: lees dit protocol goed door!

Trainingen:

 • Besloten is dat tot nader order geen gebruik gemaakt kan worden van de kleedlokalen. Ook niet voor het droog neerleggen van de kleding.
 • Er mag wel gebruik gemaakt worden van de toiletten bij de kleedaccommodatie.
 • Trainingsmaterialen zoals hesjes en hoedjes zijn gewoon beschikbaar. Graag zo beperkt mogelijk gebruik maken van hesjes, omdat deze na iedere training uitgewassen dienen te worden, waardoor er anders te weinig beschikbaar zijn voor andere teams.
 • De ruimte bij de terreinmeesters graag zo min mogelijk betreden en in ieder geval de 1,5 m regel in acht nemen. Hier zijn max. 3 personen toegestaan.
 • Alle jeugd mag gewoon blijven trainen inclusief spelers van geboortejaar 2002 (18-jarige).
 • Senioren mogen trainen in groepjes van 4 waarbij de 1,5m in acht moet worden genomen en een ruime afstand tot de andere groepjes. Zorg dat de samenstelling van de groepjes zoveel mogelijk vast staat en dat duidelijk zichtbaar is welke spelers tot welk groepje behoort. Verder zijn spelvormen waarbij het aannemelijk is dat er contact gemaakt wordt tussen de spelers niet toegestaan.

Wedstrijden:

 • UPDATE: Vanwege de strengere maatregelen, het herhaaldelijk niet naleven van de regels (1,5m, schoonmaken kleedlokaal en desinfecteren banken en klinken) en de grote drukte in de gangen naar de kleedlokalen zijn wij als vv Gemert genoodzaakt om het beschikbaar stellen van de kleedlokalen nog verder aan te scherpen. Dit om onze vrijwilligers, waarvan velen toch in de risicogroep zitten, te beschermen. Vanaf heden zijn de kleedlokalen alleen nog maar beschikbaar voor de hierna genoemde teams en hun tegenstanders: JO17-1, JO19-1, O23, VR1 en Gemert 1.  Voor alle andere teams geldt: kom omgekleed naar het sportpark.
 • Er zal op wedstrijddagen geen borg worden gevraagd voor de sleutel van de kleedlokalen. Deze worden alleen op verzoek uitgegeven. Let er daarom extra goed op dat er geen waardevolle spullen in de kleedlokalen achterblijven bij geen gebruik van sleutels.
 • Voor tegenstanders zijn de buiten kleedlokalen 1 t/m 4 beschikbaar voor opslag kleding, dus niet om om te kleden en te douchen.
 • Ieder team is er verantwoordelijk voor om na het douchen zelf de banken en klinken van de deur van het kleedlokaal te desinfecteren. Desinfectiespray is te verkrijgen op de tafel voor de deur bij de terreinmeesters.
 • Spelers van 18 jaar en ouder moeten 1,5m afstand nemen van elkaar in de dug-out en kleedlokalen. Voor O19 teams en senioren betekent dit de dug-out slechts door enkele mensen benut kan worden.
 • Belangrijk! Vanwege de coronamaatregelen kan het gebeuren dat wedstrijden (zowel uit als thuis) naar een ander tijdstip of zelfs een andere dag verplaatst moeten worden. Dit om zoveel mogelijk wedstrijden te kunnen spelen. Daarbij kunnen ook de vrijdag- en zaterdagavond of zondagmiddag benut worden. Dit gebeurt in dat geval zonder overleg met de teams, het is gezien de situatie onmogelijk om met afzonderlijke wensen van teams rekening te houden. Zodra het totale programma bekend is, bekijken de wedstrijdsecretarissen of noodzakelijke verschuivingen doorgevoerd moeten worden. Deze verschuivingen worden zo tijdig mogelijk doorgegeven.
 • Er worden geen bidonrekken beschikbaar gesteld vanuit de vereniging. Iedereen moet voor haar/zijn eigen bidon zorgen.
 • Er worden geen waterzakken beschikbaar gesteld.
 • Iedere speler neemt na afloop van de wedstrijd zijn eigen wedstrijdtenue mee naar huis om uit te wassen, tenzij alle betrokkenen binnen een team het er over eens zijn dat ze per team gewassen kunnen worden. Trainers/leiders dienen er zelf zorg voor te dragen dat, in geval van afwezigheid van één of meer speler(s), zij toch de beschikking hebben over voldoende wedstrijdtenues. Het is niet de bedoeling dat de wedstrijdtenues anders dan bij wedstrijden gedragen worden.
 • Het wedstrijdsecretariaat is op wedstrijddagen alleen toegankelijk om de uitslagen door te geven en voor noodgevallen. Voor vragen gelieve via app of mail contact op te nemen met betreffende coördinator of wedstrijdsecretaris. Hier geldt max. 4 personen tegelijkertijd aanwezig.
 • Het is voor ouders niet toegestaan de ruimtes met de kleedlokalen te betreden.
 • Uitspelende teams van vv Gemert (zowel jeugd als senioren) worden verzocht om buiten de toegangspoort van vv Gemert te verzamelen voor vertrek. Indien van toepassing mogen fietsen wel in de fietsenstalling geplaatst worden. Natuurlijk is het ook toegestaan om van een andere locatie dan het sportpark te vertrekken.
 • Check als team het protocol van de vereniging waar je op bezoek gaat.
 • Probeer met een beperkt aantal auto’s naar de uitwedstrijd te gaan. De chauffeurs mogen de wedstrijd bezoeken.

Scheidsrechters:

 • Aan scheidsrechters het verzoek om zelf de vlaggen na afloop van de wedstrijd te ontsmetten. Ontsmettingsmiddel zal door vv Gemert beschikbaar worden gesteld.

Gebruik van mondkapjes:

 • Wanneer je met personen uit meerdere huishoudens plaatsneemt in één auto is het dringende advies om een mondkapje te dragen.
 • Voor het vervoer in een bus/touringcar geldt de verplichting van het dragen van een niet-medisch mondkapje voor reizigers van 13 jaar en ouder.

Kantine:

 • De kantine is tot nader bericht gesloten.

Toeschouwers:

 • De accommodatie van vv Gemert is tijdelijk niet toegankelijk voor toeschouwers bij zowel wedstrijden als trainingen (jeugd en senioren).

Wat indien iemand corona gerelateerde klachten heeft?

Voor iedereen geldt:

 • Blijf thuis bij verkoudheidsklachten zoals neusverkoudheid, loopneus, niezen, keelpijn, hoesten, verhoging tot 38 graden of koorts, of bij plotseling verlies van reuk en/of smaak (zonder neusverstopping).
 • Blijf ook thuis indien een huisgenoot bovenstaande klachten heeft.
 • Maak bij klachten ook direct een afspraak voor een coronatest.
 • Breng de trainer/leider op de hoogte, hij/zij zal dit dan direct verder communiceren met de coronacoördinator binnen de vereniging. (Voor gegevens aangaande de coronacoördinator zie site.)
 • Mijd sociaal contact. U kunt ook geen bezoek ontvangen of op bezoek gaan en ook geen boodschappen doen. Bel alleen met de huisarts als de klachten verergeren (meer dan 38 graden koorts en moeite met ademhalen) en u medische hulp nodig heeft.
 • Als u zich beter voelt en 24 uur lang geen gezondheidsklachten heeft gehad, bent u genezen. Dan kunt u anderen niet meer besmetten.
 • Teams waarin een speler, speelster en/of staflid klachten heeft, mogen blijven trainen en wedstrijden spelen met uitzondering van de persoon in kwestie. Het is aan eenieder om zelf te bepalen om dit wel of niet te doen. Dit zal te allen tijden worden gerespecteerd.
 • Als iemand van de vereniging positief wordt getest op het coronavirus, dan gelden de op dat moment geldende richtlijnen vanuit de overheid. Dit betekent dat deze persoon thuisblijft en de richtlijnen volgt die de GGD hem/haar oplegt. De GGD verzorgt het bron- en contactonderzoek. Wanneer de GGD het advies geeft om in quarantaine te gaan is het dringende advies dit ook op te volgen. Gedurende de opgelegde quarantaineperiode neem je vanzelfsprekend ook niet deel aan trainingen en wedstrijden.

Samen gaan we proberen om het vervolg van het seizoen zo goed mogelijk vorm te geven. Dat zal van ons allemaal de nodige creativiteit en flexibiliteit vergen, maar in mei en juni hebben we laten zien dat het ongetwijfeld goed gaat komen. Afhankelijk van de ontwikkelingen kunnen de richtlijnen, zowel vanuit overheid/RIVM als bij de club, altijd veranderen, maar dan laten we dat meteen via de bekende mediakanalen aan jullie weten.

Namens bestuur en teamleiders bij voorbaat dank voor jullie medewerking.

Deel bericht

Terug naar boven